Banai Péter Benő: A többletkiadások mellett is stabil az idei költségvetés

Államháztartás

Gazdaság
  • 2017.06.22. - 02:46

Az államháztartás központi alrendszerének első öthavi hiánya 213,4 milliárd forintot tett ki, májusban a központi alrendszer 91,9 milliárd forintos hiánnyal zárt – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A központi költségvetés 180,1 milliárd, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 85,9 milliárd forintos deficittel zártak, míg az elkülönített állami pénzalapok 52,6 milliárd forintos többletet értek el az év első öt hónapjában. Az idei első öthavi hiány az éves előirányzat 18,3 százalékát érte el.  Tavaly az első öt hónapban az államháztartás központi alrendszere 13,2 milliárd forintos deficitet mutatott. Az NGM hangsúlyozza: a legfrissebb növekedési és beruházási adatok is bizonyítják, hogy a kormányzati intézkedések sikeresek és eredményesek, például az otthonteremtési program felfutása, a tavaly novemberi hatéves bérmegállapodás hatásai. Banai Péter Benő, az NGM államháztartásért felelős államtitkára az M1-en azt mondta: az idei adócsökkentések és többletkiadások mellett is a költségvetés stabil az év végéig. Hozzátette: a költségvetés stabilitását már több éve az általános forgalmi adó és a személyi jövedelemadóból származó bevételek, valamint a fogyasztás növekedése adja.

Reklám