A magyar gazdaság növekedési pályára állása az autóipar nélkül nem történhetett volna meg, a szektornak a rendszerváltás óta tartó, 25 éves sikertörténete van Magyarországon, azonban nem elég az eddigi sikerekre apellálni - mondta a külgazdasági és külügyminiszter a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) által szervezett járműipari konferencián csütörtökön Budapesten.

sik Róbert, a HIPA vezetője elmondta, a járműipar a magyar gazdaság egyik sikerágazata, a tavaly tárgyalt 71 projektből 25 autóipari projektről született döntés, amelyek csaknem 2 milliárd euró befektetést generálnak a következő években, 7700 munkahelyet teremtenek. Kiemelte, az ágazat magyarországi jövője szempontjából az egyik legfontosabb, hogyan lehet az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó technológiák eredményeit hasznosítani, a magyar beszállítók szerepét növelni.



