Átadták az ország első digitális közösségi alkotóműhelyét Nyíregyházán

Ez az újdonság az ország negyvennégy szakképzési centrumában egy éven belül elérhető lesz

Gazdaság
  • 2018.11.06. - 14:59

Átadták az ország első digitális közösségi alkotóműhelyét kedden a Nyíregyházi Szakképzési Centrumban, a modern informatikai-technológiai eszközökkel és robotokkal felszerelt műhelyt mintegy 500 millió forintból alakították ki a nyírségi megyeszékhelyen.

nyíregyh576
A képernyőn Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára (k) egy drónt irányít, mellette Kovács Ferenc polgármester (j2) - MTI/Balázs Attila

Az eseményen Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára elmondta, az alkotóműhellyel egy új tanulási tér jött létre, amelytől a teljes szakképzés megújulása várható, segítségével pedig új oktatási formák tudnak majd elterjedni.

Ez az újdonság az ország negyvennégy szakképzési centrumában egy éven belül elérhető lesz - hangsúlyozta a helyettes államtitkár. Hozzátette, ebben a speciális oktatási térben a modern technológia és a hagyományos szakmák ötvöződnek, lehetőséget adva a diákoknak például a kísérletezésre és készségeik fejlesztésére.

Reklám