A kiskereskedelmi forgalom márciusi erősödése a húsvéthatással magyarázható, megnőtt a kereslet a húsáruk, pékáruk és az édességek iránt – mondta Pomázi Gyula, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára tegnap az M1-en a KSH legfrissebb adataira reagálva.
Márciusban a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers adat szerint 8,7, naptárhatástól megtisztítva 7,3 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakát. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleménye szerint a kiskereskedelmi forgalom csaknem öt éve tartó növekedése a kormány áfacsökkentésekre és béremelésekre irányuló gazdaságpolitikájával magyarázható, az ország javuló gazdasági környezetének köszönhetően pedig folytatódhat az ágazat bővülése.