A feltöltőkártyás mobiltulajdonosok zöme még nem egyeztetett a szolgáltatóval

Telekommunikáció

Gazdaság
  • 2017.06.28. - 03:23

Péntekig egyeztethetik adataikat a szolgáltatókkal a feltöltőkártyás mobilelőfizetők. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NHMM) összesítése szerint a határidő előtt három nappal az ügyfelek körülbelül hatvan százaléka végezte el a törvény által előírt azonosítást.

A hatóság tegnapi közleménye szerint nincs jogi akadálya annak, hogy a megszűnt szerződéseket újrakössék, és így az ügyfelek, bizonyos ideig visszakaphassák a hívószámukat és egyenlegüket. A Magyar Telekom és a Telenor már közölte, hogy ezt a lehetőséget is biztosítja előfizetőinek. Az NMHH arra számít, hogy sokan azért nem fognak egyeztetni, mert nem kívánják tovább használni a szolgáltatást. A hatóság kiemelte, hogy a 2017 előtt vásárolt előrefizetős SIM-kártyák adategyeztetésére online, telefonon vagy személyesen, illetve a Magyar Posta kirendeltségein is van lehetőség. Az ügyfelek azonosítási kötelezettségét más európai uniós országok is bevezették: Belgiumban június 7-én járt le a határidő, ahol csaknem négyszázezer kártyát blokkoltak – írták. Az NMHH a határidő lejárta után ellenőrzi majd, hogy a szolgáltatók az előírásoknak megfelelően hajtották-e végre az adategyeztetést – olvasható a közleményben.

Reklám