Míg nyáron az egy napra érkező látogatók száma hét százalékkal csökkent, a hét közben több napra Balatonhoz utazók száma harminc százalékkal emelkedett a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ és mobilcella adatok alapján, ezzel átrendeződött a magyar tenger turizmusa – mondta Juhász Szabolcs, a Magyar Turisztikai Ügynökség turizmusszakmai igazgatója a Somogyi Hírlap III. Balatoni Médiahajóján tegnap.
Vitaindító előadásában kifejtette, a kereslet pillanatok alatt reagált arra, hogy a hétvégeken magasabbak az árak, és bár a Balaton mondhatni megtelt nyáron, a korábbinál több vendég arányosabban oszlott el. Kevésbé voltak zsúfoltak a hétvégék, kicsit élhetőbbé vált a térség, ahová egyébként nagyon sokan le is költöztek. Hozzátette, az idei nyár országosan is kiemelkedő volt.





