Rekordnyereséggel, kiemelkedően jó évet zárt az OTP-csoport tavaly – mondta tegnap Bencsik László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a bank tavalyi eredményeit értékelő sajtótájékoztatón Budapesten.
Idén a második fél évtől ismét tíz százalék feletti hitelállomány-bővülést várnak. Hozzátette: minden korábbinál jobban, harminc százalékkal nőtt a profit, 412,5 milliárd forintra, és az organikus hitelbővülés is 15 százalékos volt. Hat bankot vásároltak tavaly, egyharmaddal nőtt a bankcsoport mérete – ismertette. Az akvizíciók nélkül is húsz százalékkal nőtt a korrigált eredmény, amit az árfolyam alakulása segített: a forint az összes csoporttagi devizával szemben gyengült. Az éves konszolidált eredmény javulását döntően a külföldi, azon belül is főleg a bolgár, ukrán, horvát, orosz és szerb teljesítmény erősödése támogatta – mondta. A magyarországi alaptevékenység profitja hat százalékkal 191 milliárd forintra nőtt tavaly. Bencsik László kiemelte: a profitnövekedés motorja a hitelállomány növekedése, hozzátéve, a babaváró hitel ehhez jelentősen hozzájárult, a húzóerőt a fogyasztási hitelek jelentették.



