Nukleáris energia nélkül Európa nem tudja megvalósítani a klímasemlegességet 2050-re, ezért az Európai Uniónak be kell fejeznie az atomenergia negatív diszkriminációját – mondta tegnap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Prágában, a 6. közép-európai atomipari konferencián elhangzott előadásában.
Az EU-nak egyenlő feltételeket kell biztosítania, sőt támogatnia is kell a nukleáris energia előállításának terjesztését, hiszen az atomerőművekben biztonságosan, zöld módon, olcsón és hosszú távon kiszámítható módon lehet előállítani a villamos energiát – mutatott rá Szijjártó Péter. Leszögezte, Magyarország élen jár a klímaváltozás elleni küzdelemben – derült ki a távirati iroda tudósításából. A konferencián Menczer Tamás, tájékoztatásért felelős államtitkár elmondta: a magyar érdek az, hogy minél több forrásból és útvonalon érkezhessen gáz Magyarországra




