A klímavédelem nem ellentétes a gazdasági növekedéssel, hanem egymást erősítő célok – jelentette ki Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára tegnap az M1 csatornán.
Az ITM államtitkára kiemelte: a klímavédelmi célokat úgy kívánják megvalósítani, hogy közben fenntartják a gazdasági növekedést. A kormány középtávú tervei között szerepel, hogy 2030-ra növelje Magyarország energiafüggetlenségét, vagyis mérsékelje a magas importkitettséget, amely a földgázból nyolcvanszázalékos, a kőolajból kilencvenszázalékos, a villamos energiából harminc százalék fölötti. A megmaradó importigényt pedig minél több forrásból, minél megbízhatóbban szolgálja ki – tette hozzá. A villamosenergia-szektorban a fő cél, hogy 2030-ra a termelés kilencven százaléka karbonsemlegessé váljon a paksi kapacitások pótlásával és a megújuló energiatermelés folyamatos növelésével.



