A kormány tegnapi ülésén megtárgyalta az energia- és klímapolitika aktuális, közép- és hosszú távú stratégiai kérdéseit, elfogadta a jelenlegi Nemzeti Energiastratégiát felváltó új stratégiai dokumentumot, amely 2030-ig határozza meg Magyarország energia- és klímapolitikai prioritásait 2040-es kitekintéssel.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az év végéig dolgozza ki a hosszú távú, átfogó, a 2050-es klímasemlegesség eléréséhez szükséges nemzeti fejlődési stratégiát. A kormány ennek tükrében elfogadta az Éghajlatváltozási Cselekvési Tervet, az éghajlatváltozás Kárpát-medencére gyakorolt hatásáról szóló jelentést, az új Nemzeti Energiastratégiát és a Nemzeti Energia és Klímatervet. Hazánk tiszta fejlődési stratégiájának irányait a kormány által szintén tegnap tárgyalt Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégia képezi. A részletekről holnap számol be Palkovics László miniszter.


