Idén negyven vasútállomást tesznek rendbe Debrecen térségében – közölte a MÁV tegnap a távirati irodával.
A MÁV részletezte, hogy megújulnak az utasforgalmi területek esztétikailag, az elvégzendő feladatok között szerepel a fém- és fafelületek festése, a vakolatok megújítása, az állomási kiskertek rendbetétele, füvesítés, virágosítás és további kisebb karbantartási feladatok elvégzése. Június végéig 18 állomás épült át, az érintett állomásokon megújultak a kerékpártárolók is. A Tiszafüred és Poroszló állomások utasforgalmi területeinek szépítése az önkormányzatokkal közösen történik meg, míg további húsz állomáson a MÁV munkavállalói november végére készülnek el. A legjelentősebb változásokon a debreceni esett át, ahol megújult a mosdó, illetve szeptemberben megnyílik egy családi váróterem, amely a kisgyerekesek utazási komfortját növeli.



