Erős év lesz a Suzukinál

Az esztergomi vállalat beszállítóinak harminc százaléka magyar

Gazdaság
  • 2019.06.25. - 03:00
Cikk borítókép
A magyarországi gyár járműveinek többsége a külpiacokon jelenik megMH/Hegedüs Róbert

Idén is modernizálja gyárát az esztergomi Suzuki, az osztalékbevételt erre a célra fordítja.

A Magyar Suzuki Zrt. erős évre számít idén is, a piaci igényekre reagálva 185 ezer autó gyártását tervezi Esztergomban, megemelve az eredeti, 179 ezer darabos gyártási tervet. Josinobu Abe vezérigazgató a tegnap sajtótájékoztatón elmondta, hogy növekedést terveznek az értékesítésben is – írta a távirati iroda. A Magyar Suzuki lett 2019 áprilistól az anyacég európai pótalkatrész- és kiegészítőtartozék-ellátó központja, ez nyolcvan új állást teremt a cégnél. Elhangzott: a Magyar Suzuki Zrt. 2018-ban több mint 172 ezer járművet gyártott Esztergomban, ennek túlnyomó része, mintegy 122 ezer darab Vitara volt, a többi S–Cross. Tavaly a cég 171 885 autót adott el 123 országban, az értékesítés 87 százaléka volt export. A cég vezetői emlékeztettek arra, hogy a Suzuki megtelepedése óta 1,79 milliárd eurót fektetett be Magyarországon, ebből 267 millió eurót az utóbbi öt évben. Megjegyezték, hogy a cég eddig működése alatt nem fizetett osztalékot, nyereségét a beruházások finanszírozására fordította. Idén mintegy százmillió eurót terveznek gyármodernizációra, technológiai fejlesztésre fordítani. A Magyar Suzuki kétszáznegyven beszállítóval működik együtt, harminc százalékuk magyar partner.

Gyorsít a BMW az elektromos piacon

A BMW a korábban tervezettnél két évvel hamarabb, 2023-ra piacra kívánja vinni 25 elektromos autómodelljét a Frankfurter Allgemeine Zeitung belső vállalati forrásokra támaszkodó hétfői beszámolója szerint. Jelenleg kilenc hibrid és elektromos autómodell kapható a konszern választékában. A tervek szerint 2021-re számuk 15-re bővül, ebből öt lesz teljesen elektromos.
(PGI)

Reklám