Tegnaptól huszonnyolc amerikai importtermékre büntetővámot vezetett be India, válaszul arra, hogy a washingtoni kormány június elsején kivonta Indiát a vámkedvezményeket biztosító általános preferenciarendszerből, amely a fejlődő országokat segítő legnagyobb és legrégebb, 1976 óta működő amerikai kereskedelmi program.
A preferenciarendszer egyebek mellett lehetővé teszi a benne részt vevő országoknak mintegy kétezer iparcikk és textiltermék vámmentes bevitelét az Egyesült Államokba. India esetében ez akár 5,6 milliárd dollár összértékű importterméket is érinthet. Tovább súlyosbodik a két ország közötti kereskedelmi vita. Mint azt a távirati iroda közölte, India 2018 júniusában már megemelte a vámot többségében az Egyesült Államokból importált számos árucikkre, válaszul a Trump-kormány által tavaly kiszabott huszonöt és tízszázalékos védővámra.



