Az élelmiszerek címkéjét saját bevallása szerint a vásárlók majdnem fele megnézi, de alig egytizedük érti teljes mértékben az ott feltüntetett információkat – derült ki a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének (FÉSZ) friss kutatásából.
A távirati irodához tegnap eljuttatott, online megkérdezéssel májusban készített, a 15 év feletti nőkre irányuló kutatás szerint 91 százalékban a nők intézik – egyedül vagy megosztva – a családi nagybevásárlásokat. A vásárlók 86 százaléka nézi meg a termék szavatosságát, 63 százalékuk számára az ár is előkelő helyen áll. A címkék információtartalmában a megkérdezettek alig fele bízik meg, mindössze kilenc százalékuk érzi úgy, hogy az élelmiszerek címkéi teljes mértékben megbízható információkat nyújtanak, az inkább bizalommal lévők aránya is csak további 32 százalékra tehető. A megkérdezett nők 77 százaléka vásárol szupermarketekben, míg 48 százalékuk megfordul hipermarketekben is. Zöldségeshez 42 százalékuk jár, míg mindezekért piacra a nők harmada megy rendszeresen. A kutatásból az is kiderült, hogy a dietetikus a legnépszerűbb tanácsadó, minden második ember ad a véleményére. A válaszadók 38 százaléka hallgat családtagjaira, 24 százaléka tapasztalataira is, ha élelmiszerügyben keres tanácsot.



