Az év második felében hárommilliárd forinttal bővíti az építőipari kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) technológiai újítását támogató, idén megnyitott keretet az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Újdonság, hogy a támogatást nemcsak eszközbeszerzésre, hanem szoftvervásárlásra is lehet majd kérni. Az építőipar 2018-ban az elmúlt tizenöt év legjobb eredményét produkálta, az idei első negyedévben termelési értéke az előző év azonos időszakához képest 48,2 százalékkal nőtt. Az ITM által kidolgozott építésgazdasági stratégia célja, hogy az ágazat szereplői 40-60 százalékos termelékenységnövekedést érjenek el.


