A jövő héten hétfőtől péntekig jegyezhető a legújabb, minden eddiginél kedvezőbb hozamot biztosító lakossági állampapír, az ötéves futamidejű magyar állampapír plusz (máp plusz) első sorozata.
A jegyzések egymást követő egyhetes időszakokban folytatódnak majd – adta hírül a távirati iroda. Az első sorozatot az Államadósság-kezelő Központ Zrt. százmilliárd forint értékben tervezi értékesíteni. A nyilvános ajánlattétel szerint a papírok fix, sávos kamatozásúak, az első fél év után 3,50 százalék, egy év után négy százalék éves kamatot fizetnek. Ezután évente van kamatfizetés: a második év végén az éves kamat 4,50 százalék, a harmadik végén öt százalék, a negyedik végén 5,50 százalék, az ötödik év végén hat százalék.



