Elismerést érdemelnek teljesítményükért az építésgazdaság szereplői

Kapacitásbővítés és technológiai fejlődés

Gazdaság
  • 2019.06.01. - 02:59
Cikk borítókép
György LászlóMH

Az építőipar 2023-ig 25 ezer milliárd forintos megrendelésállománnyal rendelkezik, ennek teljesítése érdekében az ágazat termelési volumenének minden évben átlagosan tíz százalékkal kell növekednie – mondta tegnap György László gazdaságstratégiáért és – szabályozásért felelős államtitkár.

A politikus az Építők napja rendezvényen köszöntőjében hozzátette: az építésgazdaság szereplői elismerést érdemelnek teljesítményükért, ugyanis munkájuk nyomán 2017-ben 29,7 százalékkal, 2018-ban pedig további 22,3 százalékkal nőtt az ágazat. Arra is felhívta a figyelmet, hogy tavaly már jelentősen, 23,5 százalékkal nőtt az ágazat termelékenysége is. Az államtitkár szerint ez utóbbi eredmény egyebek mellett az építőiparban tevékenykedő kis- és közepes vállalkozások kapacitásbővítését, technológiai váltását támogató, költségvetési forrásból finanszírozott pályázatoknak is köszönhető. Erre a célra a kormány 2018-ban 16 milliárd forintot, idén pedig újabb hatmilliárd forintot fordított, és további hárommilliárd forintos pályázati keretet nyitnak meg az év második felében.

Reklám