Gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség a műtrágyakirályként is emlegetett Bige Lászlót, az ország ötödik leggazdagabb emberét – értesültünk.
Információnkat más források is megerősítették. A hírrel kapcsolatban megkeresésünkre a hatóságok nem reagáltak, az Agrarszektor.hu-val is csak annyit közölt az ORFK sajtóügyeletese, „az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény értelmében adatvédelmi okok miatt nem áll módunkban tájékoztatást adni”. A Bige Holding nyíregyházi központjának ügyvezetői titkárságán több portálnak is azt nyilatkozták, hogy sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudják az értesülést. Meg nem erősített, piaci körökből származó információink szerint Bige László ellen kartelezés és értékcsökkentett áruk értékesítése, forgalmazása miatt indult most eljárás. A 24.hu értesülése szerint a mostani akció összefüggésben lehet azzal, hogy a rendőrség és a katasztrófavédelem 2018 novemberében szokatlanul nagy erők bevonásával hajtott végre rajtaütést a Bige Holding szolnoki gyárában, amikor egy háromszáz fős egység majdnem egy teljes napon át kutatott a cég irodáiban. Az üzletembernek számos vállalkozása van, a Bige Holding legértékesebb tagja a péti Nitrogénművek.




