Most sem változtatott az alapkamaton a Monetáris Tanács

Júniusban várható szigorítás

Gazdaság
  • 2019.05.29. - 00:57

Nem változtatott a jegybanki alapkamat 0,90 százalékos szintjén, és a kamatfolyosót is változatlanul hagyta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa tegnap.

Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője közölte: várakozásaink szerint a jegybank a júniusban szigorításról dönt majd. A többéves csúcsra emelkedő infláció, és a lendületes, öt százalékot meghaladó GDP-bővülés ugyanis indokolja a szigorúbb monetáris feltételeket. Ha lesz szigorítás júniusban, akkor sem az alapkamatot emeli majd az MNB, hanem például az egynapos betét kamatát – tette hozzá. Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője közölte, a tanács alapesetben negyedévente az új inflációs jelentéssel egy időben dönt a likviditásbővítő deviaswap állományok további csökkentéséről, és a kamatfolyosó kislépésű emeléséről. A tanács március végén közölte, a monetáris politika döntéseinél támaszkodik a negyedévente megjelenő inflációs jelentés átfogó makrogazdasági és inflációs előrejelzésére. A jegybanki alapkamat három éve 0,9 százalékon áll. A tanács közölte, a korábban vártnál tovább maradhatnak fenn a laza monetáris kondíciók az eurózónában.

Reklám