Emelkedtek a bevételek, egyre átláthatóbb a költségvetés

Számvevőszéki elemzés

Gazdaság
  • 2019.05.29. - 00:53

Tovább folytatódik a magyar gazdaság fehéredése – ezt támasztja alá az Állami Számvevőszék (ÁSZ) 2018. II. félévi költségvetési folyamatokról, a Költségvetési Tanács számára készített elemzése.

Tavaly a II. félévében a központi költségvetés összes bevétele 8,3 százalékkal haladta meg a tervezettet. Ezen belül a leginkább meghatározó adó- és illetékbevételek több mint háromszázmilliárd forinttal haladták meg az előző évi teljesítést, melyhez nagymértékben hozzájárultak a gazdaság fehérítését célzó intézkedések. Ez hozzájárult a bruttó hazai termék növekedéséhez, valamint a hiány és az államadósság alakulására vonatkozó szabályok betartásához. Az ÁSZ rámutat arra, hogy a gazdasági növekedés 2018-ban tovább gyorsult az előző évhez képest. Jelentősen, 17 százalékkal bővültek a beruházások, a háztartások fogyasztási kiadásai 4,6 százalékkal, a bérek 11,3 százalékkal nőttek. A magas beruházási hajlandóság, és az állami beruházások révén az építőipar jelentős bővülést ért el.

Reklám