A visegrádi államok agrárkamarái határoztak arról, hogy az almapiaci helyzet kezelésére külön szakértői munkacsoportot hoznak létre.
Ez a munkacsoport a parlamentben tanácskozott. Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke elmondta, a korábbi veszprémi ülésük óta az Országgyűlés elfogadott egy törvénymódosítást, amelynek értelmében ettől az évtől minden hazai feldolgozásra beszállított almára és meggyre írásbeli szerződést kell kötni. Ezt a hatóság ellenőrzi, és a szabálytalanságokat komoly bírsággal büntetheti. A NAK elnöke szerint az új szerződéses rendszer garanciát jelenthet arra, hogy sikerül elejét venni a tavalyihoz hasonló helyzeteknek, amikor is az alacsony felvásárlási ár miatt heteken át demonstráltak a magyar almatermelők.




