Jelenleg is nagy ütemben zajlanak Szentgotthárdon az előkészületek a gyártó- és szerelősorokon az új háromhengeres 1,2 literes turbó benzines motor gyártására, amely az év végén kezdődik – közölte az MTI érdeklődésére Kaszás Zoltán, az Opel Szentgotthárd Kft. szóvivője.
Ezt a motort a meglévő gyártásba integrálják, a jelenlegi motorokkal párhuzamosan. Az átépítési munkálatokat főként saját szakembereik, mérnökeik, karbantartóik végzik, akiknek tudására és motorgyártási tapasztalataira építenek, és munkájukra hosszú távon is igényt tartanak. A jövőt az új turbómotor gyártása jelenti, amellyel az új tulajdonosok biztos alapokra helyezték a szentgotthárdi gyár jövőjét.



