A változatos természeti környezet, a gazdag élővilág közös örökség, védelme komoly feladat, amely ezek megismerésével és megmutatásával kezdődik. Ebben nyújthatnak óriási segítséget a nemzeti parkok – mondta Nagy István agrárminiszter tegnap Kecskeméten.
A Magyar Nemzeti Parkok Hete 2019 programsorozat központi nyitórendezvényén a tárcavezető kiemelte: a nemzeti parkok ökoturisztikai szempontból is nélkülözhetetlenek. Hazánkban több mint nyolcszáz létesítmény, tanösvény segíti a környezeti nevelési tevékenységet, 349-et részben vagy teljesen nemzeti parkok tartanak fenn – tette hozzá a távirati iroda beszámolója szerint. A biológiai sokféleség május 22-i világnapja kapcsán hangsúlyozta: alapvető, rendszerszintű változásokra, teljes paradigmaváltásra van szükség ahhoz, hogy a természet emberi élethez való hozzájárulásai hosszú távon, fenntartható módon az emberiség rendelkezésére álljanak. A sokféleség rohamos csökkenésének megállításához ugyanis nem elegendő a környezetvédők erőfeszítése, eredmény minden érintett ágazat együttes munkájával érhető el.




