Nőttek az adóból és a járulékokból származó állami bevételek

Kedvező első negyedév

Gazdaság
  • 2019.05.22. - 01:21

Az államháztartás központi alrendszerének április végi, 6760,9 milliárd forintos bevételei 13,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, míg a 6799,9 milliárd forintot elérő kiadásai 3,7 százalékkal elmaradtak a tavaly azonos időszakitól – írta az MTI. A Pénzügyminisztérium (PM) egyben megerősítette az előzetesen közölt főbb számokat: áprilisban az államháztartás központi alrendszere 102,9 milliárdos többlettel zárt, ezzel a négyhavi hiány 39,0 milliárd forint volt. A központi alrendszer első négyhavi egyenlege a központi költségvetés 80,7 milliárd forintos hiányából, valamint az elkülönített állami pénzalapok 33,1 milliárd forintos és a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainak 8,6 milliárd forintos többletéből tevődött össze. A PM tájékoztatójában kiemelte: nőttek az általános forgalmi adóból, a személyi jövedelemadóból és a jövedéki adóból, valamint a szociális hozzájárulási adóból és a biztosítottak által fizetett nyugdíj-, egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékokból származó bevételek. Emellett lényegesen magasabb összegben teljesültek az uniós programok bevételei, az uniós támogatások utólagos megtérítése, valamint az állami vagyonnal kapcsolatos befizetések is.

Reklám