Aktivizálódó megyei munkaügyi központok

Hatékony állásközvetítés újabb helyeken

Gazdaság
  • 2019.05.22. - 01:16
Cikk borítókép
Bodó Sándor: Intenzív a kapcsolatFicsor Márton

Új munkaerőpiaci módszerrel tovább bővül a foglalkoztatás Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Heves megyében is – jelentette be a Pénzügyminisztérium foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára tegnap Szolnokon.

Bodó Sándor a Jász-Nagykun-Szolnok megyei kormányhivatalban tartott sajtótájékoztatón elmondta: a Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben elindított reformprogram, amely a foglalkoztatási osztályok módszertanának átalakítására épül, a várt eredményeket hozta. Ezekben a megyékben eddig tizenkétezer embert tudtak bevonni a munkaerőpiacra. A program lényegének nevezte, hogy intenzív kapcsolatot alakítsanak ki azokkal a munkaadókkal, akik fejleszteni, bővíteni akarnak, illetve személyre szabott együttműködés alakuljon ki a foglalkoztatási osztályok, főosztályok munkatársai és a jelenleg még munkát keresők között. Szólt arról, hogy 3,6 százalék a munkanélküliségi ráta, de vannak az országnak olyan területei, ahol nulla százalék, míg máshol meghaladja az országos átlagot. Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben az országos átlagot meghaladó 6,6 százalék a munkanélküliségi ráta, így nem kevesen voltak, akiket be lehetett vonni a munkaerőpiacra – számolt be az államtitkár, hozzátéve: a cégek fogadókészsége pozitív volt, a munkát keresők elképzeléseit igyekeznek felmérni.

Reklám