Az erőmű bővítéséhez Pakson kívül a régiót is fejleszteni kell

Térségi infrastruktúra-bővítés

Gazdaság
  • 2019.05.10. - 03:33

Együttműködési megállapodást írt alá a paksi atomerőmű bővítésére való felkészülésről tegnap az atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter Szekszárd polgármesterével.

Süli János miniszter a dokumentum aláírása előtt hangsúlyozta: az erőmű bővítéséhez nemcsak Paksot kell fejleszteni, hanem a régiót, benne a megyeszékhelyet is – közölte a távirati iroda. Ács Rezső, Szekszárd polgármestere arról beszélt, a megyeszékhely készül arra, hogy ellátórendszere kiszolgálja a Paksra érkező dolgozókat, és szakképzett munkaerőt biztosítson a beruházáshoz. Ez utóbbi érdekében összehangolják a helyi szakképzést az egyetemi kar tervezett képzéseivel. Ismertetése szerint Szekszárd a Modern Városok Program, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program forrásaiból is számos turisztikai, közlekedési projektet valósít meg, amelyek kapcsolódhatnak a paksi beruházáshoz. A megállapodás szerint a felek kiemelten kívánnak együttműködni a gazdaság- és térségfejlesztés, munkahelyteremtés és képzés terén, közös tevékenységük kiterjed az egészségügyi, kulturális, sport- és turisztikai fejlesztésekre is.

Reklám