Megjelenik a Budapesti Közlekedési Központ mobilappos jegyrendszere

Nyár eleji bevezetés

Gazdaság
  • 2019.05.09. - 00:24

A fejlesztés vége felé jár a Budapesti Közlekedési Központ online jegyrendszere, hamarosan élesben is használható lesz a mobilappos jegyvásárlás a fővárosi járatokon – jelentette be a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. (NM Zrt.) tegnap.

A megoldás egy új típusú QR-kódos jegyérvényesítést használ egy dinamikusan változó képpel. Az új platform nem csak a fővárosnak készült: az ország bármely más településén is használhatják majd a szolgáltatók. Tarlós István egy korábbi nyilatkozata szerint június elejére tervezi a rendszer bevezetését, az NM Zrt. erre az időpontra teljes mértékben elkészül. A bevezetés konkrét időpontját a főváros mondja meg, ugyanakkor a rendszer már most készen áll a pilotra – közölte a Portfolio. A mobilappos jegyvásárláshoz és érvényesítéshez működő mobilnetre és legalább Android 5.0-s (vagyis körülbelül ötévesnél fiatalabb) vagy iOS 10-es (két évnél fiatalabb) okostelefonra van szükség. A megvásárolt jegyet a felszállás előtt vagy közben kell érvényesíteni a QR-kód beolvasásával. Ha ez megtörténik, akkor a mobil egy mozgó animációt jelenít meg, ami megegyezik a sofőr ellenőrző mobilján látható képpel.

Reklám