Gazdaság

Kiemelkedőek az eredmények a Széchenyi Pihenőkártyán

Az igénylés rekordot ért el, az első három hónapban öt és félszeres volt a növekedés

Jelentősen nőtt a Széchenyi Pihenőkártyákra (SZÉP-kártya) érkezett juttatások értéke idén az első negyedévben a kártyakibocsátók adatai szerint, idén a cafeteriarendszer átalakítása miatt a feltöltések jelentősen meghaladják majd a tavalyit.

Kiemelkedőek az eredmények a Széchenyi Pihenőkártyán
A megváltozott cafeteriarendszerben a kártya kedvező adószású maradt
Fotó: MH

Az OTP Bank felmérése szerint hetven százalékkal több juttatás érkezett az OTP SZÉP-kártyákra az első negyedévben mint egy évvel korábban. A feltöltés összege meghaladta a 42 milliárd forintot, ami rekord az OTP SZÉP-kártya történetében. Emellett a költés is markánsan, harminc százalékkal nőtt az első három hónapban. A kártya egyre népszerűbb, jelenleg minden harmadik hazai munkavállaló OTP SZÉP-kártyán kapja béren kívüli juttatását – közölték a távirati irodával. Azt is jelezték, hogy a megváltozott cafeteriarendszerben január 1-jétől egyedül a SZÉP-kártya maradt kedvező adózású béren kívüli juttatás. Az OTP SZÉP-kártya első negyedéves kiemelkedő eredményeit a változatos és rugalmas felhasználhatósága mellett jelentős részben ennek köszönheti. Az igénylések száma is rekordot ért el: a kártya bevezetése utáni első teljes év, azaz 2012 óta soha nem igényeltek annyian OTP SZÉP-kártyát, mint az idén. Az első három hónapban a kártyaigénylések száma közel 5 és fél­szeres növekedést mutatott a tavalyi év azonos időszakához képest.

Az MKB Bank közlése szerint 2019 első negyedévében, hónapról hónapra folyamatosan növekvő, összesen 6,1 milliárd forint munkáltatói támogatás érkezett az MKB SZÉP-kártya számlákra.A növekedés áprilisban is folytatódott, így az év első négy hónapjában az MKB SZÉP-kártyával rendelkező munkavállalók már több mint tízmilliárd forint juttatást kaptak. Az eddigi tapasztalatok alapján idén a 2018-as eredményeket jelentősen meghaladó lesz az MKB SZÉP-kártyára beérkező juttatás összege – közölték. Az MKB kártyabirtokosok 3,2 milliárd forintot költöttek SZÉP-kártyájukkal. A K&H Bank pontos számot a negyedéves SZÉP-kártya forgalmi adatokról üzleti titokra hivatkozva nem közölt, viszont azt igen, hogy tavalyhoz képest másfélszeresére nőtt a feltöltött összeg.

Kapcsolódó írásaink