Viszonyítási alap a régióban

A Budapesti Értéktőzsde működése elősegítette a gazdasági növekedést

Gazdaság
  • 2015.06.22. - 16:34

A pesti börze szimbolizálja a rendszerváltást, a piacgazdaságra való áttérést – fogalmazott hétfőn nyitó beszédében Katona Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója.  

Kiemelte: a hazai tőzsde példaként szolgált a régió több országának, több tőzsdéjének, ugyanis mindig élen járt a piac- és termékfejlesztésben, a szabályozási infrastruktúra és technikai háttér kialakításában, és ezt a példát több régiós ország követte. Majd az az öt meghatározó befektetési szolgáltató – az MKB Bank Zrt., az Equilor Befektetési Zrt., az OTP Bank Nyrt., az UniCredit Bank Hungary Zrt., valamint az Erste Befektetési Zrt. – vezetői a csengőt megszólaltatva, közösen indították el a tegnapi kereskedést.

Az alapítók az elmúlt másfél évtized szereplői és a jelenlegiek képviselői a BÉT újraalapításának huszonötödik évfordulóját ünnepelték tegnap, 1990. június 21-e mérföldkő volt a tőzsde, és a magyar gazdaság életében is. Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára rámutatott: a gazdasági növekedéshez a BÉT munkája is hozzájárult, a tőzsde sikeres működése a gazdasági szereplők tőkebevonását új forrásokkal segíti, és támogatja a befektetői döntések meghozatalát. A magyar értéktőzsde az elmúlt időszakban kiépítette nemzetközi kapcsolatait, és versenyképességének javítása érdekében gazdasági társasággá alakult.

Michael Buhl, a BÉT elnöke hangsúlyozta: a magyar börze viszonyítási alap az egész régió számára, és példaként szolgált arra, hogyan kell felállítani egy támogató szabályozási környezetet.

Reklám