Hiányosságokat tárt fel a foglalkoztatási és a fejlesztési célú adó- és járulékkedvezmények igénybevételének szabályszerűségében az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a 2009 és 2013 közötti időszakban.
Közölték, a 2009 és 2013 között igénybe vett adó- és járulékkedvezmények összege meghaladta a 350 milliárd forintot, míg a foglalkoztatási célú fejlesztési adókedvezmények összege közel 150 milliárd forint volt. Kiderült: a fejlesztési adókedvezmény igénybevételére irányuló bejelentések harminc napon belüli vizsgálatáról a Nemzetgazdasági Minisztériumnál csak részben gondoskodtak. Az adóhatóság a foglalkoztatási célú adó- és járulékkedvezmények igénybevételét önállóan nem ellenőrizte. Az ÁSZ javaslatokat fogalmazott meg a nemzetgazdasági miniszternek, a NAV elnökének, Győr Megyei Jogú Város jegyzőjének, amelyekre intézkedési tervet kell készíteniük.



