Eredményes és sikeres az elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) bevezetése, amely hozzájárul a magyar gazdaság fehéredéséhez, már több uniós tagállam adóhatósága is érdeklődött a NAV-nál a bevezetés tapasztalatairól – mondta tegnap Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára.
Tállai szerint a NAV olyan visszajelzéseket kapott, hogy a tisztességes cégek több megrendelést kapnak a rendszer bevezetése óta, például a hús-, zöldség- és gyümölcsszállítóknál, illetve az építőiparban tapasztalták ezt – tette hozzá az államtitkár. A piaci visszajelzések alapján az acélipari szektor szereplői is azt tapasztalták, hogy az év eleje óta gyakorlatilag eltűntek a magyar piacról azok az acéliparban tevékenykedő cégek, amelyek korábban tisztességtelen piaci gyakorlatot követve tudtak profitot elérni. Az ekáer az idén hatvanmilliárd forint bevételt hozhat a központi költségvetésnek. A rendszer informatikailag is jól vizsgázott, egyetlen nem tervezett leállás volt az ekáerben az indulás óta.



