A turisták által Magyarországon eltöltött vendégéjszakák növekedésének ütemét is meghaladta a szálláshelyeken elköltött összeg bővülése, az adatok nagyon kedvezőek – hívta fel a figyelmet Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turizmusért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán, a Központi Statisztikai Hivatal tegnap közzétett adatait kommentálva.
Elmondta, a vendégek több mint negyvennyolcmilliárd forintot hagytak a különböző szállodákban, panziókban és egyéb szálláshelyeken. Elsősorban a közeli országokból látható jelentős piacbővülés, illetve azok a vendégek jöttek nagy számban Magyarországra, akik kulturális programokat, fesztiválokat, nagyvárosokat látogattak. Az NGM államtitkára hangsúlyozta: a belföldi vendégforgalom növekedésének motorja változatlanul a Szép-kártya-felhasználás, de annak mértéke a tavalyival megegyező. Ez pedig arra utal, hogy a növekvő vendégszámra a pihenőkártya mellett más kedvező tényezők is hatnak.



