Megkezdődött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál az idei tagdíjbevallási időszak. A kamara ettől az évtől új kedvezményeket vezet be a tagdíjfizetési alap meghatározásában – hangsúlyozta tegnap Győrffy Balázs, a kamara elnöke.
Győrffy Balázs a tagdíjakkal kapcsolatban emlékeztetett: arányos díjfizetési kötelezettség terheli a tagokat, a legalacsonyabb kétezer forint, hatszázezer forint nettó árbevételig, a legmagasabb pedig egymillió forint, amit másfél milliárd forint nettó árbevétel fölött kell fizetni. A tagdíj mértékét ért kritikákra reagálva elmondta: több ország kamarai struktúráját is megvizsgálták, s noha nem könnyű párhuzamot vonni a különböző sajátosságok miatt, Európa egyik legalacsonyabb tagdíja a magyar.



