Már működik a nemzeti közművállalat

Gazdaság
  • 2015.04.03. - 15:47

Az ENKSZ Első Nemzeti Közműholding Zrt. saját és postai ügyfélszolgálatain, összesen háromszáz helyszínen várja a költségeik csökkentésére törekvő, átjelentkezni kívánó fogyasztókat, a Főgáz Zrt. pedig immár országos lakossági gázszolgáltatóvá vált – jelentette be Németh Lászlóné, a nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős államtitkár Pécsett.

Horváth Péter, az ENKSZ elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta: gyors, egyszerű ügyintézést kínálnak, s abban bíznak, hogy az év végére a magyarországi fogyasztóknak több mint felét már a Főgáz szolgálja majd ki. Megjegyezte, az ország bármely fogyasztója dönthet a szolgáltatóváltásról, és már az első nap sokan jelezték átlépési igényüket. Szólt arról is, hogy a következő lépés a villamosenergia-szolgáltatás lesz, amely a tervek szerint 2016 januárjában indul, később pedig a távhőszolgáltatásban szeretnének alternatívát kínálni. Hozzátette, hogy utóbbival kapcsolatban folynak az előkészületek, a következő hónapokban átvizsgálják a hazai távhőszolgáltatókat és termelőket.

Reklám