Az Új Széchenyi Tervből nyert több mint 981 millió forintnyi támogatással épített fel a WIS Holding Zrt. egy európai viszonylatban középméretű, Magyarországon viszont nagynak számító flexibilis, lombos fa fűrészüzemet, amelyet pénteken adtak át Miskolcon.
Bitay Márton, a Földművelésügyi Minisztérium állami földekért felelős államtitkára a fűrészüzem átadása előtt az MTI-nek azt mondta, 3-4 millió köbméternyi fa évente az a mennyiség, amelyet a 22 magyarországi állami erdőgazdaság kitermel, ebből körülbelül 150 ezer köbméter a legértékesebbnek számító tölgy.
Az Európa Center Miskolc üzleti és logisztikai parkban felépült üzem éves feldolgozási kapacitása mintegy 40 ezer köbméter, kétműszakos munkarend mellett. A rugalmas technológiának köszönhetően az üzem a Magyarországon honos összes lombos fafajta - elsősorban bükk, tölgy - feldolgozására alkalmas.



