A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a Raiffeisen Bank Zrt. és a Raiffeisen Lízing Zrt. ellen hozott elsőfokú ítéletet, így a tegnap kihirdetett ítélet szerint tisztességtelenek a pénzintézetek forintalapú hiteleinek általános szerződési feltételei – közölte az MTI.
Egyenként nettó ötszázezer forint másodfokú perköltség megfizetésére kötelezte az ítélőtábla a pénzügyi szolgáltatókat.
A tanácselnök szóbeli indoklása során többször hangsúlyozta, hogy a pénzintézet köteles az egyoldalú költség-, kamat- és díjmódosításait az általános szerződési feltételekben úgy megfogalmazni, hogy a laikus fogyasztó számára egyértelműen kiderüljön milyen arányban visel kockázatot. Kiemelte: a fogyasztótól nem várható el, hogy minden egyes kamat-, díj- és költségváltozáskor ő forduljon a bankhoz, kérjen igazolást, és nézzen utána, hogy valójában helytálló-e a bank eljárása, ezért a felperes hivatkozásával nem ért egyet a bíróság.



