A monetáris tanács minden jelenlévő tagja támogatta a kamattartást

Februárban nem változtatott az alapkamaton a jegybank

Gazdaság
  • 2015.03.11. - 16:00

A monetáris tanács legutóbbi, február 24-i ülésén a tanács összes jelenlévő tagja egyhangúlag támogatta a jegybanki alapkamat tartását.

 A monetáris tanács rövidített jegyzőkönyvéből, amelyet az MNB szerdán tett közzé a honlapján, kiderül: a tanács megítélése szerint az aktuális kamatszint még támogatja az inflációs cél középtávú elérését és biztosítja a reálgazdaság ennek megfelelő mértékű ösztönzését, ezért nem látja indokoltnak annak megváltoztatását.

Az alapkamat 2,1 százalékos szinten tartása mellett voksolt Bártfai-Mager Andrea, Cinkotai János, Gerhardt Ferenc, Kandrács Csaba, Kocziszky György, Matolcsy György, Pleschinger Gyula és Windisch László.

A tanácstagok egyetértettek abban, hogy rövid távon tovább erősödtek a lazább monetáris politika irányába mutató kockázatok, azonban majd a márciusi Inflációs jelentés előrejelzésének ismeretében, a középtávú inflációs és reálgazdasági kilátások átfogó áttekintését követően értékelik a monetáris kondíciók esetleges további lazításának szükségességét. Ezzel összefüggésben több tanácstag hangsúlyozta, hogy az alapkamat mostani tartása növeli a jegybank hitelességét és kiszámíthatóságát.

Reklám