Idén is dől a pénz Brüsszelből

Februárban 144 milliárd forint uniós támogatást fizettek ki

Gazdaság
  • 2015.03.02. - 15:58

Az idén is lendületesen indult az uniós támogatások kifizetése. A januári és februári fő adatok alapján szinte teljesen megegyezik az összes kifizetés, mintegy 250 milliárd forint, a tavalyi, abszolút rekordot jelentő év első két hónapjának folyamataival – derül ki a Portfólió elemzéséből.

A januári 106 milliárd után februárban 144 milliárd forintnyi uniós támogatást fizetett ki a magyar intézményrendszer a pályázóknak, s most a pénz mintegy kétharmada a nagy közútfejlesztési és környezetvédelmi projektekhez került. Az év első két hónapjában egyébként csaknem ugyanannyi uniós támogatás érkezett a pályázókhoz, mint tavaly, és a 2014-es évről már tudjuk, hogy rekordot hozott a kifizetésekben. Ezt az 1870 milliárd forintnyi kifizetést szeretné a kormány az idén bő kétszázmilliárddal túlszárnyalni. Ez a cél jórészt abból ered, hogy a 2007–2013-as uniós ciklusból már csak az idén lehet forrást lehívni Brüsszeltől, mutatott rá az internetes szakportál, megjegyezve, hogy az idén még inkább szorít a cipő, hiszen amit a 2007–2013-as ciklusból az idén le tudunk hívni, az a miénk, a többi támogatás viszont elvész Magyarország számára. Éppen ez vezérelte a kormányt arra, hogy január végén cselekvési tervet fogadjon el a támogatások lehívásának felpörgetésére, hogy ne veszítsük el az uniós forrásokat.

Reklám