Sokkal nagyobb a baj a DRB-nél, mint azt bárki is gondolta volna: a bankcsoport fizetőképességi helyzete miatt a tegfnapi egymilliós összegről 60 ezer forintra csökkentették a kifizethető betétek és más forrásokat csütörtöktől. Több bankfióknál hosszú sorban kígyóznak a felháborodott betétesek, de nincs ok a pánikra: az Országos Betétbiztosítási Alap 100 ezer euróig, azaz mintegy 30 millió forintig kártalanítja a betéteseket, ha a bankcsoport fizetőképessége nem áll helyre néhány napon belül.

PM: Matolcsy és a kormány tisztázza saját szerepét
A Párbeszéd Magyarországért felszólítja a Matolcsy György vezette jegybankot és az Orbán-kormányt, hogy tisztázza a szerepét a Buda-Cash ügyben - írta az ellenzéki párt, amely egyúttal bejelentette, hogy a betétesek érdekében azonnali áthidaló megoldási javaslatokat tesznek. Az egyik indítvány, hogy amíg az Országos Betétbiztosítási Alap nem tud lépni, az MNB harmincmillió forintig áthidaló hitellel segítse ki a betéteseket. Emellett kérik, hogy a Belügyminisztérium azonnal nyújtson áthidaló finanszírozást, gyorssegélyt az érintett önkormányzatoknak, hogy a segélyek, támogatások, fizetések kifizetése zavartalan legyen. A párt azt is tervezi, hogy törvényjavaslatot nyújt be arról, hogy a jövőben, a hasonló esetekben az MNB automatikus átmeneti segítséget nyújtson.



