A Magyar Telekom és a Telenor közösen üzemelteti és fejleszti a nyolcszáz megahertzes 4G mobilhálózatát Budapest kivételével az egész országban – közölte tegnap a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, amely jóváhagyta a megállapodást.
A kizárólag technológiai együttműködés nem terjed ki a kiskereskedelmi tevékenységre, így nincs hatással a cégek árképzésére, a marketingre vagy az értékesítésre, a szolgáltatások továbbra is függetlenek maradnak – hangzott el a bejelentés apropóján tartott háttérbeszélgetésen. Az együttműködés kizárólag az úgynevezett radio access network (RAN) hálózatra, azaz a bázisállomások és a mobiltelefonok közötti kapcsolatra terjed ki.
A Magyar Telekom azt is bejelentette tegnap, hogy negyvenkétmillió euróért (körülbelül tizenhárommilliárd forintért) vásárolja meg a GTS Hungary infokommunikációs szolgáltatót a Deutsche Telekomtól, a csoporton belüli tranzakció várhatóan a második negyedévben zárul le. A felvásárlással a Magyar Telekom célja ügyfélkörének bővítése. A GTS jelenleg mintegy hétezer üzleti és csaknem tizenegyezer lakossági előfizetőnek nyújt vezetékes telefon- és internetszolgáltatást, de jelentős a hazai és nemzetközi nagykereskedelmi üzletága is.



