Népszerűsíteni kell a hazai élelmiszereket

Gazdaság
  • 2015.02.25. - 15:33

Az eddigi gyakorlattal ellentétben hosszú távú stratégiát alkotott a Magyar Turizmus (MT) Zrt. Agrármarketing Centrum.

A középtávú, 2017-ig megfogalmazott célok között kiemelt helyet kapott az agrármarketing. Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára az Agrármarketing Kódexről tartott szakmai konferen­cián kiemelte, a kormány céljai között szerepel a kiváló minőségű, GMO-mentes hazai élelmiszer előállítás, a kis- és közepes vállalkozások hozzáadott értékével. A jövőben az MT Zrt. is segíti a minőségi magyar élelmiszergazdaságot. A hazai minőséget eredetvédelemmel, megkülönböztető jelzéssel népszerűsítenék. Az államtitkár kiemelte: a globális tömegtermelés nagy kihívást jelent, azonban a válasz nem a negatív árverseny, hanem a helyi alapanyagokból készült minőségi élelmiszereket megtermelő szereplők erősítése.

Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára elmondta, a turisztikai marketing és az agrármarketing összehangolása, a hatékonyabb közösségi agrármarketing megteremtése egy széles körű együttműködés része, és a program előrelépést hoz fontos termékek megismertetésében is. Rámutatott, mind a turizmus, mind a mezőgazdaság jelentősen hozzájárul az ország gazdaságához. Emlékeztetett: a belföldi forgalom – köszönhetően a SZÉP-kártyának is – az ország minden részén emelkedett, kiemelten az ország keleti részén. Az utóbbi években a gasztronómiai turizmus is megjelent, amely újabb indok az agrármarketing erősítésére.
Reklám