Milliárdokat tettek zsebre a Gazprom vezetői

Az orosz állami cégnél a vezetők jövedelme 15 százalékkal nőtt tavaly

Gazdaság
  • 2015.02.21. - 11:50

Tavaly 15,3 százalékkal, összesen 903 millió rubelre nőtt a Gazprom Nyefty tíz legmagasabb szintű vezetőjének jövedelme. A Gazprom Nyefty az orosz Gazprom gázipari cég olajipari leánycége. A tízek jövedelme 782,6 millió rubelt tett ki 2013-ban. (1 rubel 4,35 forint)

Tavaly egy csúcsvezető átlagos jövedelme 90,3 millió rubel volt. A Gazprom Nyeftynél a tíz vezető bértömege 451,5 millió rubelre nőtt tavaly az egy évvel korábbi 377,3 millió rubelről, és ugyanennyit kapnak prémiumként. Az anyacég, a Gazprom legfelsőbb vezetőinek tavalyi átlagjövedelme 150 millió rubel volt. Ez mintegy 65 százalékkal több, mint amennyit a leánycég, a Gazprom Nyefty legfelsőbb irányítói kaptak 2014-ben. A Gazprom Nyefty 2013. évi adózott eredménye 177,9 milliárd rubel volt.

Reklám