Megtéríti az állam a vörösiszap-katasztrófa okozta nem vagyoni károkat

Ezt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közölte pénteken

Gazdaság
  • 2015.02.20. - 10:24

A kormány döntése szerint az állam pénzbeli segítséget nyújt a vörösiszap-katasztrófa magánszemély károsultjai javára nem vagyoni káruk megtérülése érdekében - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) pénteken.

A közlemény szerint a költségvetésben elkülönített 400 millió forinttal fedezett segítségnyújtás a bíróság által jogerősen megállapított nem vagyoni kár tőkeösszegére és a követelésnek a felszámolási eljárásban történő nyilvántartásba vételéért fizetett díjra terjed ki.
A döntés azon a 70-80 családon segít, akik többnyire a lakóhelyük elvesztésével járó lelki trauma vagy a lúg okozta maradandó égési sérülések miatt kérnek nem vagyoni kártérítést. A jogosultaknak közigazgatási hatósági eljárás megindítását kell kérelmezniük a Veszprém Megyei Kormányhivatalnál - közölte az NFM.

Forrás: MTI

Reklám