A tervezett számokat teljesítette tavaly a magyar gazdaság, sőt a vártnál egy kicsit jobbakat is ért el, a tendencia 2014 utolsó negyedévében egyértelműen mutatta az online pénztárgépek bekötésének sikerét és a gazdaság fehéredését, ami januárban is folytatódott - értékelte a friss államháztartási adatokat a Költségvetési Tanács elnöke a Kossuth Rádió 180 perc című pénteki adásában.
Az államháztartás részletes adatai megegyeznek a február elején közölt előzetes számokkal, az államháztartás központi alrendszerének januári hiánya 53,8 milliárd forint lett - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. Az NGM a közleményében kiemeli, hogy a kormány várakozásainak megfelelően alakult a januári központi költségvetési egyenleg. Az idei év első hónapjában az általános forgalmi adóból 211,0 milliárd forint bevétele keletkezett a költségvetésnek, az egy évvel korábbi bevételt 200 millió forinttal haladta meg. A befizetések 7,2 százalékkal, míg a kiutalások 13 százalékkal voltak magasabbak az előző évieknél.




