Kivételes eljárásban folytatta le az adózás rendjéről szóló törvény elektronikus áruforgalom közúti ellenőrzésével (ekáer) összefüggő módosítás vitáját az Országgyűlés tegnap.
Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára expozéjában emlékeztetett, hogy a rendszer januári bevezetése óta folyamatosan konzultálnak az érintettekkel. A módosítások célja, hogy a rendszer működése során felmerülő kérdéseket minél előbb megoldhassák. Ennek elősegítésére az NGM és a kormány megegyezett abban, hogy miniszteri rendeletben szabályozzák a rendszert, a törvényi szabályozás pedig csak a bevezetésre vonatkozik. Több esetben egyszerűsítést tartalmaz majd a tervek szerint rendelet, míg a kockázatos termékeknél további szigorítások várhatók az adóelkerülés megakadályozására. Fontos, hogy a javaslat szerint a kockázati biztosítéknyújtási kötelezettséget az első alkalommal március 11-én kell adniuk az erre kötelezett adózóknak. A Jobbik szerint az ekáer megbukott, az MSZP úgy gondolja, az élelmiszeráfa-csökkentés lenne megoldás a csalásokra. Tállai kifogásolta, hogy az ellenzék egyik nap ezermilliárdos áfahiányról és korrupcióról beszél, amikor a kormány lépni kíván, akkor képtelenségnek, felháborítónak minősíti a terveket.