Egy onkológus egy évig nem evett cukrot, és megosztotta az eredményeket

Váratlan eredmény

Életmód
  • 2026.03.08. - 14:41
cukor kockacukor kristálycukor
A cukrot távol kell tárolni a fűszerektőlAFP/dpa Picture-Alliance/DPA/Melissa Erichsen

Vlagyimir Ivaskov onkológus elmondta, hogy egy egész évre leszokott a cukorról. Kísérlete eredményeit YouTube- csatornáján osztotta meg.

Ivashkov elmondása szerint egy év alatt három kilogrammot fogyott. Az orvos azonban azonnal cáfolta a vádakat, miszerint ez nagyon kevés. Elmagyarázta, hogy eleve nem volt túlsúlyos, így azok, akik túlsúlyosak, nagyobb eredményeket érhetnek el.

„De az eltűnt három kilogramm pontosan három kilogramm zsír volt” – jelentette ki az orvos. Pontosította, hogy zsigeri zsírra gondolt, amely a belső szervek körül halmozódik fel, és komoly egészségügyi kockázatot jelent.

Továbbá egy rutinvizsgálat során a fogorvos azt mondta Ivashkovnak, hogy a fogzománc minősége javult, és a szájában lévő lepedék mennyisége csökkent. „A szájban lévő baktériumok cukorral táplálkoznak. Ezért, ha elhagyjuk a hozzáadott cukrot, kevesebb baktérium, kevesebb fogszuvasodás és kevesebb ínygyulladás lesz. Ez csak alapvető biológia” – magyarázta a szakember.

Reklám