Két korban öregedünk szembetűnően

Egészség
  • 2024.12.22. - 11:23
Cikk borítókép
A sok stressz a szívizom korai öregedését is felgyorsítja (képünk illusztráció)AFP/Science Photo Library/R3F/Science Photo Library

Egy friss tanulmány szerint két olyan év is van életünk során, amikor öregedésünk igazán látványos – írja a Health legújabb cikkében.

Sokan azt gondolják, hogy az öregedés egy lineáris és konstans folyamat, azonban egy friss kutatás szerint ez nem is állhatna távolabb a valóságtól. A tanulmányban a szakemberek arra keresték a választ, hogy szervezetünk öregedése melyik korban a leglátványosabb.

A szakemberek azt találták, hogy két csúcspontja is van annak ahogy öregszünk, az egyik 44 évesen, a másik pedig 60 évesen. A vizsgált minták és adatok alapján arra jutottak a kutatók, hogy ez az a két év, amelyben szervezetünk leginkább leépül. Ezek a változások pedig az egész szervezetet érintik és igen drasztikusak.

Természetesen ez sincsen kőbe vésve teljesen, így a kutatás vezetői szerint érdemes lehet egészségünkbe fektetni, hiszen azok akik rendszeresen mozogtak és ügyeltek az egészséges életmódra szemmel láthatóan jobb eredményt produkáltak az öregedés tekintetében is.

Reklám