A világbajnoki címvédő kanadai jégkorong-válogatott 4–0-ra legyőzte az élvonalba visszajutó magyar csapatot barátságos mérkőzésen.
A magyarok szombaton a bolzanói divízió I/A-torna megnyerésével jutottak vissza a 16-os elitbe, míg a három Stanley Kupa-győztessel, valamint a jelenkor egyik nagy csillagával, Connor Bedarddal felálló kanadaiak a pénteken kezdődő csehországi vb-re hangolnak.
Tavaly is találkozott a két gárda, akkor 14 756 néző látta a helyszínen, hogy a vendégek 5–2-re diadalmaskodtak. A mérkőzés előtt köszöntötték a női válogatott tagjait, akik két hete kerültek vissza az elitbe, valamint a válogatottól visszavonuló Szirányi Bencét, Pozsgai Tamást, Kóger Dánielt, Nagy Gergőt és Magosi Bálintot.
MH/Balogh Dávid







