Harry herceg még múlt pénteken, a veteránok napján Hawaiira, Oahu szigetére repült, hogy felkeresse a Pearl Harbor amerikai támaszpontot.
Itt tekintette meg a tengeren úszó USS Arizona Emlékművet, amely azt a helyet jelzi, ahol a USS Arizona csatahajót 1941-ben a Japán Császári Haditengerészet légiereje lebombázta. A legénység több mint 1100 tagja halt meg a támadásban, amely arra késztette az Egyesült Államokat, hogy belépjen a II. világháborúba.
A zakóján egy pipacsot viselő Harryt egy szakértő vezette körbe, aki mesélt neki arról a bizonyos decemberi napról, illetve magáról a csatahajóról is.







