Tovább erősödött a Fidesz

Hódmezővásárhely után

Belföld
  • 2018.03.16. - 04:16

Nem ingott meg a Fidesz a hódmezővásárhelyi időközi polgármester-választás után sem – közölte a Medián közvélemény-kutatásának eredményét.

A kormánypártnak a januárra elbizonytalanodott szavazói többségét mostanra sikerült visszanyernie, a Fidesz támogatottsága másfél hónap alatt a teljes népesség körében 37-ről 39 százalékra, a választani tudó „biztos” szavazók körében 53-ról 54 százalékra nőtt. A többi párt esetében jellemzően csak hibahatáron belüli változások láthatók, bár a Párbeszéddel szövetségre lépett MSZP támogatottsága ősz óta javuló tendenciát követ. A válaszadók 27 százaléka, ezen belül a magukat „biztos” szavazónak gondolók 12 százaléka nem tudja vagy nem árulja el, kire szavazna.

Reklám